Najważniejsze rozwiązania dla biznesu.
"Wdrożenie technologi i urządzenie leczenie warrozy u pszczół" - projekt w ramach schematu Technologie przyjazne środowisku programu "Rozwój Przedsiębiorczości i Innnowacje" współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2011.
„Wdrożenie modelu biznesowego internacjonalizacji celem podwyższenia konkurencyjności przedsiębiorstwa ABERIT na rynku brytyjskim i amerykańskim” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP.
"Wdrożenie innowacji procesowej w firmie ABERIT Piotr Bereziewicz, poprzez wdrożenie oprogramowania do ewidencjonowania pracy, jako sposób przeciwdziałania skutkom pandemii COVID -19 lub innym podobnym tego typu zdarzeniom" w ramach działania 6.2. Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Tutaj mamy do czynienia z tradycyjną metodyką zarządzania projektami, zakładającą wykonywanie etapów prac jedne po drugim. Kolejność zostaje ustalona z góry, co oznacza, że nie ma tutaj miejsca na elastyczność. Wszystkie prace są dokładnie zaplanowanie i rozpisane w dokumentacji. Z reguły projekt ma już ustalony budżet i termin końcowy. Zespół musi więc działać sztywnie z ustalonymi wcześniej kryteriami, by wykonać zlecenie zgodnie z oczekiwaniami klienta.
Do głównych zalet Waterfall zaliczamy:
pełną dokumentację – ta metodyka zakłada doskonałą znajomość wszystkich wymagań i zależności projektu. Jeśli pojawi się funkcjonalność, którą należałoby wprowadzić, ale nie była ona wcześniej jej nie uwzględniliśmy, zaczyna robić się spore zamieszanie,
podział na etapy – cały projekt jest szczegółowo udokumentowany i na jego podstawie następuje podział na konkretne etapy. Zanim rozpoczniemy kolejny, wcześniejszy wymaga sprawdzenia i musi uzyskać akceptację, ponieważ powrót do niego jest bardzo trudny,
brak zmian – wyszczególniając kolejne etapy prac, zespół musi mieć pewność, że są one możliwe do wykonania. W Waterfall prace przebiegają jednotorowo. Nie ma więc możliwości, by prace się na siebie nakładały.
W tej metodyce zarządzania projektami stawia się na płynny przepływ pracy. Kanban polega na podziale projektu na poszczególne etapy, które można obserwować za pomocą wizualizacji na tablicy, z japońskiego zwanej Kanban. Odznacza się ona podziałem zadań, które zyskują konkretny status „do zrobienia”, „w toku” oraz „zrobione”. Wszystko to, by uzyskać informacje dotyczące konkretnych postępów.
Wśród zalet Kanban należy wymienić:
Realizacja konkretnych projektów wymaga stosownej wiedzy oraz pewnego doświadczenia pozwalającego w szybkim czasie wykonać wszystkie prace. Nasi specjaliści znają metodyki zarządzania projektami opisane powyżej oraz potrafią dopasować się do konkretnego zlecenia. To wpływa na efektywność prac i końcowy sukces firmy.
Jeśli poszukujesz programisty do wynajęcia lub potrzebujesz cały zespół specjalistów, skontaktuj się z nami.