Najważniejsze rozwiązania dla biznesu.
"Wdrożenie technologi i urządzenie leczenie warrozy u pszczół" - projekt w ramach schematu Technologie przyjazne środowisku programu "Rozwój Przedsiębiorczości i Innnowacje" współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2011.
„Wdrożenie modelu biznesowego internacjonalizacji celem podwyższenia konkurencyjności przedsiębiorstwa ABERIT na rynku brytyjskim i amerykańskim” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP.
"Wdrożenie innowacji procesowej w firmie ABERIT Piotr Bereziewicz, poprzez wdrożenie oprogramowania do ewidencjonowania pracy, jako sposób przeciwdziałania skutkom pandemii COVID -19 lub innym podobnym tego typu zdarzeniom" w ramach działania 6.2. Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Z raportu PARP o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce 2021 wynika, że:
liczba przedsiębiorstw w Polsce stale rośnie – w 2019 roku przekroczyła 2,2 mln,
aż 99,8% przedsiębiorstw w Polsce stanowią mikro, małe i średnie firmy,
do najliczniejszych grup wśród MSP znajduje się: sektor usług (52,5%), handlu (22,4%), budownictwa (14.9%) i przemysłu (10,1%),
87% to osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą,
sektor przedsiębiorstw wytwarza 72,7% wartości PKB, z czego małe i średnie firmy wytwarzają 49,1%. Największy jednak udział, bo 29%, mają mikroprzedsiębiorstwa.
Na wstępie należy podkreślić, że pandemia koronawirusa była wielkim sprawdzianem dla wielu przedsiębiorstw, które musiały wykazać się znaczną elastycznością i zdolnością adaptacji. Do tej pory spory udział w obserwowanych przemianach miały nowoczesne technologie. Dzięki nim firmy mogły dotrzeć do klientów poprzez uruchomienie kanałów online i rozwoju e-commerce. W wielu przypadkach nie udałoby się tego dokonać, gdyby nie outsourcing programistów.
Warto wspomnieć, że zmiany nastąpiły bardzo szybko, gdyż już w 2020 roku handel online stanowił 14% sprzedaży detalicznej. Z szacunkowych ustaleń wynika, że w 2026 roku wartość brutto rynku e-commerce w naszym kraju wyniesie 162 mld zł. To oznacza, że będziemy obserwować coroczny wzrost na poziomie 12%.
Czas więc sprawdzić, jak wyglądają zmiany w sektorze MSP według raportu PARP.
W 2020 roku aż 75,7% małych przedsiębiorstw oraz 88,2% średnich firm wyposażyło swoich pracowników w urządzenia mobilne, które umożliwiły im dostęp do Internetu z dowolnego miejsca,
W 2020 roku w Polsce 25,2% firm zatrudniało specjalistów IT. Wśród małych firm było to 19,1%, a średnich 45,5%.
12% średnich i 5,2% małych firm w 2020 roku wykorzystywało roboty przemysłowe i usługowe.
Czytając powyższe dane, z pewnością zastanawiasz się, czy warto stosować outsourcing programistów, zwłaszcza w kontekście małych i średnich przedsiębiorstw. Oczywiście tego typu organizacje mają mniejsze potrzeby w tym zakresie, jednak nie zerowe, a co za tym idzie – potrzebują pomocy specjalistów. Z usługi leasingu specjalistów IT płynie wiele korzyści, między innymi:
stabilizacja – outsourcing to ogromna szansa dla firmy, by zyskać ciągłość zarządzania infrastrukturą. Stała opieka nad IT przez doświadczoną osobę, pozwala uniknąć awarii oraz kosztownego uzupełniania sprzętu. To również kończy problem ciągłych rekrutacji specjalistów zajmujących się techniką informatyczną,
rozwój – firma decydująca się na wynajem programistów może oddelegować zadania operacyjne i skupić się na dużo ważniejszych aspektach. Dzięki temu przedsiębiorstwo szybciej się rozwinie, poprawi jakość swoich usług oraz zdobędzie kompetencje w kluczowych obszarach,
dostęp do wiedzy i doświadczenia – infrastruktura rozwija się bardzo szybko, a co za tym idzie, konieczne jest stałe poszerzanie swoich kompetencji lub przyjmowanie nowych pracowników. To z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami, których wszyscy starają się unikać. Outsourcing programistów zapewnia natomiast dostęp do niezbędnej wiedzy, gwarantując bezpieczeństwo i stabilność firmie,
mniejszy wkład finansowy – zrekrutowanie nowego pracownika, jego utrzymanie oraz opłacenie szkoleń to spore wydatki, których można uniknąć dzięki leasingowi kadry.
Na rynku obecnie funkcjonuje wiele firm oferujących wynajęcie programisty lub całych zespołów projektowych. Jak więc wybrać właściwego partnera, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że przedsiębiorstwa w sektorze MSP będą się prawidłowo rozwijały? Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników, takich jak:
technologia – niezależnie od wielkości, każde przedsiębiorstwo chce współpracować z partnerami, którzy mają dostęp do cenionych na rynku i jednocześnie bezpiecznych technologii,
kadra – w firmach zajmujących się outsourcingiem zatrudniane są osoby o szerokiej wiedzy i doświadczeniu. Dzięki temu niezależnie od projektu oraz wystąpienia sytuacji kryzysowych będą oni potrafili poradzić sobie z powierzonymi zadaniami,
rotacja – stabilny zespół to podstawa owocnej współpracy. Poszukaj więc partnera, u którego rotacja kadry jest bardzo niewielka. To świadczy nie tylko o solidności firmy, ale także pokazuje troskę o pracowników, którzy mają obecnie bardzo dobre warunki pracy.
Jeśli jesteś właśnie na etapie poszukiwań partnera, który sprosta Twoim oczekiwaniom oraz wesprze Cię w realizacji projektów IT, to trafiłeś idealnie. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę, która nie boi się nowych wyzwań, wykonując je z pełnym profesjonalizmem. Działamy w oparciu o najnowsze technologie, by zapewniać naszym klientom poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.
Zrób pierwszy krok i skontaktuj się z nami.