Najważniejsze rozwiązania dla biznesu.
"Wdrożenie technologi i urządzenie leczenie warrozy u pszczół" - projekt w ramach schematu Technologie przyjazne środowisku programu "Rozwój Przedsiębiorczości i Innnowacje" współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2011.
„Wdrożenie modelu biznesowego internacjonalizacji celem podwyższenia konkurencyjności przedsiębiorstwa ABERIT na rynku brytyjskim i amerykańskim” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP.
"Wdrożenie innowacji procesowej w firmie ABERIT Piotr Bereziewicz, poprzez wdrożenie oprogramowania do ewidencjonowania pracy, jako sposób przeciwdziałania skutkom pandemii COVID -19 lub innym podobnym tego typu zdarzeniom" w ramach działania 6.2. Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dla użytkowników smartfonów i tabletów ważne jest, by serwis, który odwiedzają z użyciem tych urządzeń, był w pełni do nich dostosowany. Jednakże samo stworzenie serwisu całkowicie przyjaznego dla urządzeń mobilnych wymaga uwzględnienia kilku dodatkowych ograniczeń wynikających z rozmiaru ekranu tych urządzeń, szybkości łącza, interfejsu oraz wzięcia pod uwagę szeregu zaleceń.
Podczas tworzenia responsywnej strony www trzeba mieć na uwadze fakt, że użytkownicy urządzeń mobilnych korzystają z internetu w wolnych chwilach między codziennymi zajęciami. Nie zawsze też są w zasięgu szybkich sieci 3G/4G lub WiFi. To wszystko determinuje potrzebę szybkiego ładowania i działania stron otwieranych na urządzeniach mobilnych.
Podczas implementacji serwisu w pierwszej kolejności należy skupić się na treściach i funkcjonalnościach niezbędnych do korzystania ze strony. Grafiki umieszczane na stronie responsywnej muszą być skompresowane lub dostosowane do rozmiaru i rozdzielczości ekranu smartfonu lub tabletu. Ponadto zoptymalizowany musi zostać kod HTML / JS / CSS, ponieważ niektóre, z pozoru drobne elementy mogą znacznie opóźniać działanie serwisu.
Korzystanie z małego ekranu urządzeń mobilnych do przeglądania strony www wymaga przejrzystej i prostej nawigacji. W przypadku rozbudowanych serwisów warto zastosować wyszukiwarkę ułatwiającą docieranie do interesującej treści. Ważne jest także, by unikać przewijania strony w poziomie – do przeglądania strony na smartfonie lub tablecie powinno wystarczyć przewijanie góra-dół. Hierarchia menu powinna być jasna, wyróżniająca kolejne poziomy, a nawigowanie między poziomami ułatwione poprzez zastosowanie widocznych przycisków.
Klikalne elementy strony powinny mieć odpowiednio duży rozmiar oraz marginesy, które oddzielą je od elementów sąsiadujących. Zapobiegnie to przypadkowym, niechcianym kliknięciom. Dodatkowo, checkboksom i radiobuttonom powinny towarzyszyć odpowiednie etykiety.
Czcionki stosowane na mobilnych stronach powinny mieć relatywnie duży rozmiar oraz sprawdzone, czytelne kroje. W odbiorze strony na smarfonach i tabletach bez wątpienia pomoże też ustawienie odpowiednio dużego kontrastu między tłem strony a tekstami. Należy jednak pamiętać, że czarne tło strony utrudni odbiór w nasłonecznionym otoczeniu, dlatego lepiej go unikać.
Elementy strony, zwłaszcza bloki zawierające tekst, powinny elastycznie dostosowywać się do szerokości danego ekranu. Ważne nagłówki i komunikaty wyróżnione innym rozmiarem i kolorem czcionki również ułatwią odbiór strony responsywnej.
Tworzona responsywna strona www powinna działać poprawnie na wszystkich urządzeniach mobilnych. W tym celu należy unikać Flasha, którego większość smartfonów i tabletów nie obsługuje lub robi to bardzo powoli. Wszelkie animacje lepiej jest w tym przypadku wykonać za pomocą HTML5 / CSS3 / JS.
Strony przeglądane na urządzeniach mobilnych obsługiwane są palcem, a nie myszką i klawiaturą, przez co realizacja poszczególnych zadań musi być uproszczony do minimum. Chodzi tu o redukcję stron (kroków) oraz pól w formularzach. Informacje i funkcje również muszą być skondensowane. Ważne, by linkować to, co ułatwi użytkownikowi kontakt – numery telefonu, adresy email. Ponadto, numery kontaktowe oraz adresy siedzib stacjonarnych powinny by odpowiednio wyszczególnione – użytkownicy mobilni najczęściej szukają na stronach właśnie tych danych.
Tworząc stronę responsywną należy wziąć jednak pod uwagę użytkowników, którzy nawet na urządzeniach mobilnych wolą wyświetlać widok strony standardowej. Istnieją też urządzenia, które umożliwiają bezproblemowe korzystanie ze stron przeznaczonych na PC-ty. Dlatego tak ważne jest, by w wersji mobilnej strony umieścić w widocznym miejscu odnośnik do wersji standardowej. Dzięki temu strona spełni oczekiwania różnych odbiorców, którzy mogą stać się Twoimi klientami.