Najważniejsze rozwiązania dla biznesu.
"Wdrożenie technologi i urządzenie leczenie warrozy u pszczół" - projekt w ramach schematu Technologie przyjazne środowisku programu "Rozwój Przedsiębiorczości i Innnowacje" współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2011.
„Wdrożenie modelu biznesowego internacjonalizacji celem podwyższenia konkurencyjności przedsiębiorstwa ABERIT na rynku brytyjskim i amerykańskim” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP.
"Wdrożenie innowacji procesowej w firmie ABERIT Piotr Bereziewicz, poprzez wdrożenie oprogramowania do ewidencjonowania pracy, jako sposób przeciwdziałania skutkom pandemii COVID -19 lub innym podobnym tego typu zdarzeniom" w ramach działania 6.2. Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Każdy z nas, niezależnie od wzrostu, wieku, nacji, czy rozmiaru buta śmiało można przyznać, że z reklamą spotyka się co dnia. Nie każdy jednak wie czym jest inbound, czy outbound marketing, więc dzisiaj zapoznamy Was z tym tematem 🙂
Zacznijmy od „starszej” formy marketingu, którą jest outbound marketing. Kojarzycie zjawisko odwiedzania interesujących Was stron internetowych, a na nich pojawiają się (wyskakują wręcz!!) wszelakie reklamy marek, które „krzyczą do nas – POZNAJ NAS, KUP NASZ PRODUKT”, nachalny marketing, rzec można ATAK na potencjalnego klienta. Najczęściej forma ta występuje w tradycyjnych mediach, takich jak:
-prasa,
-telewizja,
-radio,
-billboardy,
-eventy sponsorowane.
W Internecie również niejednokrotnie możemy się natknąć na bezwartościowe reklamy PCC i maile trafiające do spamu. Ręka w górę do kogo ani jeden raz w życiu nie zadzwonił sympatyczny Pan, o anielskim głosie, próbując za wszelką cenę przedstawić ofertę zakupu najnowszej generacji ścierek do naczyń? Telemarketing także zalicza się do outbound marketingu.
Statystyki mówią, że aż ok. 44% maili zawierających reklamę nie zostało otworzonych, a blisko 90% z nas w trakcie reklam przerywających nam oglądanie ulubionego serialu po prostu przełącza kanał. Reasumując, stosowanie outbound marketingu zniechęca klienta, tworząc wspomnienie „irytującej marki, wyskakującej z każdego kąta”.
Nową formą na rynku jest inbound marketing, będący ściśle związany z tzw. permission merketing, tj. marketingiem przyzwolenia, w którym to potencjalny klient sam, z własnej, nieprzymuszonej woli trafia na stronę marki.
Sposobów jest wiele, najczęściej stosowanymi są:
-newsletter – dzięki zezwoleniu konsumenta raz na jakiś czas trafia do niego informacja o nowościach danej marki;
-wysoka aktywność w mediach społecznościowych,
-SEO (ang. Search Engine Optimization, czyli działania mające na celu pozycjonowanie stron www w wyszukiwarkach internetowych);
-prowadzenie bloga, zawierającego interesujące i zrozumiałe związane z branżą firmy treści, gdyż założeniem jest, poza wywarciem dobrych skojarzeń z marką, jednoczesna edukacja potencjalnego klienta, a jak wiemy – rzetelność i kompetencja to najważniejsze cechy profesjonalnej firmy 🙂
Według statystyk, dzięki nowej formie marketingu, jaką jest inbound marketing, poprzez aktywność w mediach społecznościowych, jak np. Facebook, blisko 70% firm zyskało klienta, zaś koszty tej formy marketingu są zdecydowanie niższe, aniżeli „starszej wersji” – outbound marketingu 🙂