Najważniejsze rozwiązania dla biznesu.
"Wdrożenie technologi i urządzenie leczenie warrozy u pszczół" - projekt w ramach schematu Technologie przyjazne środowisku programu "Rozwój Przedsiębiorczości i Innnowacje" współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2011.
„Wdrożenie modelu biznesowego internacjonalizacji celem podwyższenia konkurencyjności przedsiębiorstwa ABERIT na rynku brytyjskim i amerykańskim” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP.
"Wdrożenie innowacji procesowej w firmie ABERIT Piotr Bereziewicz, poprzez wdrożenie oprogramowania do ewidencjonowania pracy, jako sposób przeciwdziałania skutkom pandemii COVID -19 lub innym podobnym tego typu zdarzeniom" w ramach działania 6.2. Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dlaczego prowadzenie mediów społecznościowych miast jest potrzebne, a nawet konieczne?
Miasto, które jest ukierunkowane na sukces rynkowy, powinno zadbać o dobrą komunikację z obecnymi i przyszłymi mieszkańcami. Rozwój technologi spowodował zmiany w sposobie komunikacji międzyludzkich, a co za tym idzie, również w komunikacji na szczeblu urząd miasta – mieszkaniec. Media społecznościowe są doskonałym narzędziem administracyjnym, służącym udostępnianiu informacji oraz budowaniu atrakcyjnego wizerunku miasta. Prowadzenie profilu facebook’owego oparte jest na marketingu terytorialnym pod kątem postrzegania miasta oraz jego promocji, a celem tych działań jest dotarcie do gości biznesowych, turystów, mieszkańców oraz pracowników. Promocja ma przynieść efekty w postaci przewagi konkurencyjnej nad innymi miastami, kreowania w świadomości fanów miasta jako atrakcyjnego miejsca dla rynku turystycznego, mieszkalnego, edukacyjnego. Dodatkowo, aktywne działania w mediach społecznościowych służą analizie rynku, monitorowaniu opinii oraz nastrojów mieszkańców. Informacje te są pomocne w procesie podejmowania decyzji administracyjnych.
Od czego zacząć prowadzenie oficjalnego profilu miasta na facebooku?
Skuteczne prowadzenie mediów społecznościowych to nie jednorazowa akcja, a starannie zaplanowany proces, zawierający szereg aktywności składających się na budowanie wizerunku miasta. Analiza sytuacji zastanej to pierwszy krok w stronę sukcesu. Zagłębienie się w statystyki wyposaża nas w wartościową wiedzę na temat skuteczności wcześniej podjętych aktywności, preferencji fanów, najbardziej angażujących godzin publikacji, etc. Dzięki temu wiemy jakie rodzaje postów przyniosły efekty, a jakie okazały się porażką. Następnie należy określić precyzyjne cele, które mają zostać spełnione w danym okresie. Dopiero wtedy powinno się planować strategię działania.
Jak podwoiliśmy liczbę polubień strony?
Każdy oficjalny fanpejdż posiada swoją specyfikę. Prowadzenie strony miasta na facebook’u to ciągłe balansowanie pomiędzy poważnymi postami o charakterze informacyjnym a treścią lekką i angażującą. Umiejętne żonglowanie odpowiednimi komunikatami, adekwatna forma i wyczucie pozwalają na osiąganie widocznych efektów.
W trakcie prowadzenia przez nas strony miasta Rzeszowa, łączna liczba polubień wzrosła o prawie 100% – od 16.000 do 31.000 w okresie od 1 stycznia 2015 do 1 stycznia 2016. Dodatkowo, co można łatwo zauważyć, w tym samym przedziale czasowym w roku 2014 przyrost fanów był wyraźnie mniejszy.
Jak widać na poniższym wykresie całkowity zasięg aktywności fanów zwiększył się dwukrotnie, a gwałtowne skoki wzwyż pozytywnie wpłynęły na pozyskiwanie nowych fanów. Liczba osób, która zobaczyła wyświetlone posty wzrosła znacznie w porównaniu do roku wcześniejszego.
Wstawiane treści powinny być spójne z identyfikacją wizualną miasta. Spójny System Identyfikacji Wizualnej pozwala na wyróżnienie się spośród innych miast. Kreowanie wizerunku w świadomości ludzi opiera się na symbolach i wszystkich aktywnościach podejmowanych przez Urząd. Bodźce wzrokowe wywołują określone emocje, a co a tym idzie opinie na temat miasta. Tematy, które poruszaliśmy to głównie bieżące aktualności z miasta i okolicy, posty ukazujące osiągnięcia mieszkańców, odpowiedzi na potrzeby mieszkańców oraz posty okolicznościowe (Dzień Matki, Dzień Dziecka, Święta itp.) Biorąc pod uwagę poniższe statystyki, które ukazują polubienia organiczne, płatne oraz cofnięcia polubień nasuwa się wniosek, że fani byli usatysfakcjonowani z prezentowanych przez nas wiadomości.
Przez cały rok żadna osoba nie zgłosiła obsługiwanej przez nas strony jako spam.
Na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które cofnęły polubienie, co w przypadku strony o tak dużym zasięgu i ilości fanów jest wielkim sukcesem.
Jak prowadzić oficjalną stronę miasta na facebook’u?
Oprócz regularnego publikowania angażujących treści o odpowiednich godzinach należy mieć na uwadze przygotowanie trafnych infografik zgodnie z identyfikacją wizualną miasta. Nie da się pominąć tak ważnego aspektu jak odpowiedzi na zapytania fanów oraz wchodzenie z nimi w interakcję. Dodatkowo, profil miasta, który pojawia się na innych profilach o podobnej tematyce, zwraca na siebie uwagę użytkowników facebook’a i skłania ich do polubienia strony, jeśli jest prowadzona w interesujący sposób. Oczywiście, ściśle współpracowaliśmy z Działem Promocji Urzędu Miasta, by uzgodnić kierunek działania.
Co więcej, przygotowywaliśmy comiesięczne raporty z aktywności na facebook’u, mające na celu monitoring działań oraz podjęcie potencjalnych zmian w kierunku promocji Miasta.