Najważniejsze rozwiązania dla biznesu.
"Wdrożenie technologi i urządzenie leczenie warrozy u pszczół" - projekt w ramach schematu Technologie przyjazne środowisku programu "Rozwój Przedsiębiorczości i Innnowacje" współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2011.
„Wdrożenie modelu biznesowego internacjonalizacji celem podwyższenia konkurencyjności przedsiębiorstwa ABERIT na rynku brytyjskim i amerykańskim” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP.
"Wdrożenie innowacji procesowej w firmie ABERIT Piotr Bereziewicz, poprzez wdrożenie oprogramowania do ewidencjonowania pracy, jako sposób przeciwdziałania skutkom pandemii COVID -19 lub innym podobnym tego typu zdarzeniom" w ramach działania 6.2. Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Obsługa klientów poprzez stronę internetową wymaga zapewnienia im pełnego bezpieczeństwa korzystania z serwisu. Dlatego z myślą o poufnych danych w internecie powstał protokół SSL. To technologia, dzięki której przepływ informacji między użytkownikiem a serwerem odbywa się w sposób tajny, a nikt poza uprawnionymi użytkownikami nie ma do nich dostępu.
Certyfikaty SSL chronią internautów przed kasowaniem danych, kradzieżą haseł, numerów kart, kont, fałszowaniem danych i innymi przestępstwami dokonywanymi na użytkownikach indywidualnych, jak i firmach. Jest to szczególnie ważne, jeśli:
– prowadzisz sprzedaż w internecie,
– publikujesz i przekazujesz przez internet informacje, które są poufne i wymagają uwierzytelnienia,
– przetwarzasz dane osobowe,
– chcesz zachować bezpieczeństwo przy rejestracji i logowaniu na stronę internetową.
SSL to najczęściej używany protokół szyfrowania transmisji danych przez internet, dzięki któremu transmisja danych jest bezpiecznym, szyfrowanym połączeniem. Certyfikat SSL wydawany jest przez renomowanych dostawców – udostępniają go dostawcy serwera lub firmy tworzące zabezpieczenia dedykowane dla konkretnych domen.
Najbardziej popularnym użyciem SSL jest HTTPS. Adresy stron zabezpieczonych certyfikatem SSL rozpoczynają się od liter HTTPS, dzięki czemu użytkownik może w łatwy sposób rozpoznać, czy znajduje się na stronie, gdzie przesyłane przez niego dane są w pełni bezpieczne.
Korzystając z zabezpieczenia danych certyfikatem SSL dajesz swoim klientom pewność, że przesyłane przez nich dane są całkowicie bezpieczne. Tym samym budujesz swoją wiarygodność i zyskujesz zaufanie klientów. A jak sam dobrze wiesz, wpływa to na rozwój relacji z klientami i znajduje odzwierciedlenie w zwiększonych zyskach Twojej firmy.
Warto też dodać, że posiadanie certyfikatu SSL na swojej stronie internetowej wspiera też proces jej pozycjonowania. Google oficjalnie poinformowało, że strony posiadające certyfikat SSL, w wynikach wyszukiwania będą pojawiać się wyżej. Ma to dodatkowo zachęcić do korzystania z certyfikatów i podnosić bezpieczeństwo w sieci.
Certyfikaty występują w różnych formach, a ich wybór najlepiej jest powierzyć specjaliście. Należy bowiem zdecydować, czy chcemy zabezpieczyć pojedynczą czy całą nazwę domeny. Z kolei dla stron przetwarzających bardzo ważne dane, czyli wymagających najwyższego poziomu szyfrowania i uwierzytelniania zostały przewidziane certyfikaty typu EV.
Ważne jest, by dokonać dobrego wyboru, ponieważ tylko wtedy można być spokojnym o dane znajdujące się na stronie. Jeśli zainteresował Cię ten artykuł i chcesz poznać sposoby zabezpieczenia swojej domeny zapraszamy do kontaktu.