Najważniejsze rozwiązania dla biznesu.
"Wdrożenie technologi i urządzenie leczenie warrozy u pszczół" - projekt w ramach schematu Technologie przyjazne środowisku programu "Rozwój Przedsiębiorczości i Innnowacje" współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2011.
„Wdrożenie modelu biznesowego internacjonalizacji celem podwyższenia konkurencyjności przedsiębiorstwa ABERIT na rynku brytyjskim i amerykańskim” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP.
"Wdrożenie innowacji procesowej w firmie ABERIT Piotr Bereziewicz, poprzez wdrożenie oprogramowania do ewidencjonowania pracy, jako sposób przeciwdziałania skutkom pandemii COVID -19 lub innym podobnym tego typu zdarzeniom" w ramach działania 6.2. Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Project Manager to tzw. Kierownik Projektów, którego zadaniem jest koordynowanie wszelkich działań związanych z konkretnym przedsięwzięciem. Może z pozoru wydaje Ci się to prostym zadaniem, jednak w rzeczywistości wymaga od kandydata wielu cech oraz zdolności. Często mówi się, że to osoba wielozadaniowa, ponieważ na jej barkach spoczywa m.in.:
kontakt z klientem,
negocjacje na każdym szczeblu,
zarządzanie zespołem,
wydawanie jasnych poleceń,
planowanie prac,
zarządzanie i kontrola nad budżetem,
przewidywanie zagrożeń i ich eliminowanie.
Znalezienie odpowiedniej osoby warto zlecić profesjonalnej firmie zajmującej się wynajmem programistów i Project Managerów. Niekompetentna osoba może nie sprostać powyższym zadaniom, co wpłynie na efekty oraz całą pracę.
Dysponując grupą wykwalifikowanych specjalistów ważne jest, aby przydzielić im zadania i jasno zakomunikować jakie przeszkody mogą się pojawić podczas realizacji. W zespole bez lidera pojawia się problem z decyzyjnością, ponieważ rzadko ktoś chce wyjść przed szereg i wziąć na siebie odpowiedzialność za resztę. Dlatego przywódca odgrywa tak istotną rolę. Dzięki niemu zespół wie, w którym kierunku iść i do kogo ma się zwrócić w przypadku nowych pomysłów czy trudności.
To do obowiązków Project Managera należy kierowanie działaniami oraz dostarczenie klientowi gotowego zlecenia. Warto tutaj dodać, że musi się to odbyć w umówionym czasie oraz określonym budżecie. Każda zwłoka prowadzi do generowania niepotrzebnych kosztów, a ostatecznie projekt może się nawet nie powieść.
Dobry kierownik projektu to człowiek, posiadający cechy przywódcze, dzięki którym jest szanowany przez cały zespół. Project Manager powinien być pozytywnie nastawiony do współpracowników, jednocześnie zachowując profesjonalny dystans. Niejednokrotnie musi spojrzeć krytycznym okiem na cały projekt i w razie konieczności jasno wyrazić swoje zdanie, często w sposób dosadny. Nie może jednak zapomnieć, że to on zarządza ludźmi, więc dobry kontakt z nimi to podstawa. Profesjonalny kierownik projektu zna swój zespół i w razie trudności zawsze służy pomocą i radą. W sytuacjach kryzysowych działa szybko oraz zdecydowanie, by wszystko poszło zgodnie z przygotowanym planem.
Powiedzenie „mowa jest srebrem, a milczenie złotem” w tym przypadku ma duże znaczenie. Dobry Project Manager słucha swoich współpracowników, a dzięki uzyskanym informacjom z wywiadu potrafi ocenić zaistniałą sytuację. Takie działanie ma na celu wykorzystanie w pełni potencjału członków zespołu tak, by projekt został jak najlepiej wykonany. Jednocześnie postawa ta pokazuje, że kierownik dba o swój team i zawsze służy pomocą.
Aby praca przebiegała sprawnie, ważna jest atmosfera, jaka panuje w pracy. Tyczy się to zarówno zespołu, jak i kontaktu z klientem. Wszelkie nieporozumienia oraz problemy w komunikacji negatywnie wpływają na projekt. Każda taka sytuacja pochłania cenny czas, co może opóźnić realizację kolejnych części projektu i spotkać się z niezadowoleniem klienta. Z kolei zespół traci motywację, a efektywność wszystkich działań drastycznie spada. Zadaniem dobrego Project Managera jest dbałość o to, by relacje między wszystkimi uczestnikami projektu były zadowalające dla każdej ze stron.
Przygotowując projekt, na każdym jego etapie mogą pojawić się przeszkody. Jedne stanowią błahostkę, inne poważne trudności. Zadaniem Project Managera jest natychmiastowe reagowanie w każdej sytuacji. Strata czasu oznacza dodatkowe koszty oraz opóźnienia.
Zapewnienie i utrzymanie jakości produktu spoczywa na barkach Kierownika Projektu. Aby sprostać temu zadaniu ważna jest:
sprawna komunikacja,
proponowanie skutecznych rozwiązań dla klienta,
„wyłapywanie” błędów i niwelowanie ich,
stała kontrola na każdym etapie prac.
Kolejną kwestią jest sprawne zarządzanie budżetem klienta. To można osiągnąć poprzez:
stałą komunikację z klientem,
informowanie zleceniodawcy o codziennych pracach,
przygotowywanie i przedstawianie weekly demo, czyli wersji projektu, w której zawarte są prace i zmiany z całego tygodnia.
Prowadząc firmę oferującą wynajem programistów, Testerów czy Project Managerów, wiemy, jak duże zapotrzebowanie jest na specjalistów oraz jak ciężko ich znaleźć. Jeśli nie chcesz spędzać długich godzin na rozmowach kwalifikacyjnych, które i tak zakończą się fiaskiem, zapoznaj się z naszą ofertą. Wystarczy, że przedstawisz nam, kogo potrzebujesz, a my zrobimy za Ciebie resztę.