Najważniejsze rozwiązania dla biznesu.
"Wdrożenie technologi i urządzenie leczenie warrozy u pszczół" - projekt w ramach schematu Technologie przyjazne środowisku programu "Rozwój Przedsiębiorczości i Innnowacje" współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2011.
„Wdrożenie modelu biznesowego internacjonalizacji celem podwyższenia konkurencyjności przedsiębiorstwa ABERIT na rynku brytyjskim i amerykańskim” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP.
"Wdrożenie innowacji procesowej w firmie ABERIT Piotr Bereziewicz, poprzez wdrożenie oprogramowania do ewidencjonowania pracy, jako sposób przeciwdziałania skutkom pandemii COVID -19 lub innym podobnym tego typu zdarzeniom" w ramach działania 6.2. Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Branża IT to jedna z najprężniej działających dziedzin, która każdego roku zatrudnia tysiące specjalistów. Mimo to, popyt na stanowiska takie jak: programista, tester, projektant IT- stale rośnie. Oznacza to, że mimo tak dużego zainteresowania ze strony pracowników, firmy stale szukają specjalistów, którzy zasililiby ich zespoły. Specjaliści HR wskazują jednak na pewne trudności w znalezieniu deweloperów, którzy w pełni spełnialiby ich oczekiwania. Oczywiście istnieje możliwość zatrudnienia programisty np. na poziomie juniora, jednak wiąże się to z pewnym ryzykiem. Może się bowiem okazać, że projekt nie zostanie zrealizowany na czas, nadpisany kod będzie niskiej jakości i cała praca pójdzie na marne. Jak więc znaleźć najlepszego dewelopera do zespołu, który podniesie jego morale, będzie wsparciem i pomocą dla innych, przy jednoczesnym wykonywaniu powierzonych mu zadań?
Znalezienie idealnego developera to bardzo odpowiedzialne zadanie. Dlatego decydując się na wynajem programistów od zewnętrznej firmy, musisz wiedzieć, jakiej osoby konkretnie potrzebujesz. Podczas rozmowy z przedstawicielem firmy oferującej usługi body leasingu będziesz mógł odpowiedzieć na wszystkie niezbędne pytania i określić wymagania odnośnie finalnego kandydata do współpracy. To znacznie ułatwi cały proces i pozwoli w pełni spełnić Twoje oczekiwania, by dalsza współpraca odbyła się pomyślnie dla obu stron.
Mówi się, że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, ale my musimy poruszyć ten bardzo istotny wątek. Znając bowiem swój budżet, jesteś w stanie ustalić, jaką część możesz wydzielić dla programisty za realizację projektu. W sytuacji, gdy rozważasz współpracę z firmą oferującą wynajem programistów, musisz liczyć się ze stawką godzinową, zależną od wiedzy specjalisty, doświadczenia oraz lokalizacji. Jeśli oferujesz pracę w 100% zdalną, ostatni aspekt Cię nie dotyczy.
Szacowany koszt przeznaczony na wynagrodzenie programisty pozwoli Ci wstępnie ustalić, jak doświadczoną osobę możesz zatrudnić czy wynająć. Programistyczne seniority przekłada się proporcjonalnie na stawki.
Ludzie dużo chętniej otwierają się w rozmowie, jeśli czują, że mogą zaufać drugiej osobie. Podczas spotkania rekrutacyjnego musisz być otwarty i nie prowadzić konwersacji „z góry”. Rozmówca powinien czuć się jak Twój partner, wtedy Wasza relacja będzie sprzyjała m.in. negocjacjom.
Jedną ze znanych i polecanych taktyk jest odzwierciedlanie języka kandydatka. Na czym to polega?
Podczas rozmowy powtarzasz 2-4 słów kluczowych, które użył kandydat w swojej wypowiedzi.
Zanim zadasz kolejne pytanie, zrób krótką pauzę. Jest to chwila, gdy developer może rozwinąć jeszcze omawiany temat.
Widząc zainteresowanie programisty danym tematem, rozwiń go i zwróć na niego uwagę podczas dalszej konwersacji.
Innym sposobem, by potencjalny kandydat Ci zaufał, jest wyznanie wszystkich zagrożeń i negatywnych aspektów, jakie płyną z danego projektu. „Wykładając kawę na ławę”, istnieje większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz odpowiedniego programistę.
Większość osób ceni sobie swoją niezależność, co tyczy się także developerów. Z reguły dla wielu z nich liczy się samodzielne podejmowanie decyzji i propozycja możliwych rozwiązań, dzięki czemu czują przynależność do zespołu projektowego. Najlepiej więc już podczas rekrutacji przedstawić swój styl zarządzania. Jednym ze sposobów, aby programista czuł się swobodnie podczas rozmowy, jest zadawanie pytań. W konsekwencji rozmówca czuje, że to, co mówi ma dla Ciebie sens i rozumiesz jego punkt widzenia. Dzięki zadawaniu pytań możesz ustalić porządek konwersacji i warunki, na jakich ma się ona odbywać, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku do drugiej osoby. Pamiętaj również, by nie pytać tylko o fakty. Możesz np. wskazać pewien problem, który kiedyś wystąpił podczas prac nad podobnym projektem i zapytać, w jaki sposób kandydat by sobie z nim poradził.
Ważne jest również Twoje podejście do rozmówcy. Bądź otwarty, szczery i pokaż, że można Ci zaufać.
Znalezienie dewelopera, który będzie posiadał wiedzę oraz doświadczenie to nie lada zadanie. Wykwalifikowani specjaliści są cenni dla wielu firm, dlatego mają duże możliwości wyboru oferty, która ich satysfakcjonuje. Patrząc na rynek pracy od strony pracodawcy, sporym problemem okazuje się być sytuacja, w której znalezienie odpowiedniego kandydata jest uzależnione od krótkiego terminu realizacji projektu. W takim przypadku najlepiej skorzystać z pomocy firmy Aberit, która zajmuje się outsourcingiem programistów. Wystarczy, że powiesz nam, kogo szukasz, a my znajdziemy dla Ciebie odpowiednią osobę.